Aliance náhradních rodin
České republiky

Podcasty

Nepošmourné dny s Gabrielou Pošmournou

Našimi podcasty, které budou plné radostí i starostí z oblasti náhradní rodinné péče, Vás bude provázet Gabča Pošmourná.  Gabča je maminkou a taky pěstounkou na přechodnou dobu. Nejen, že je krásná, ale taky vždy usměvavá a nabitá energií - alespoň takto jí známe my v Alianci náhradních rodin :-)

Eva Vahalová je pěstounkou 27 let, dala domov – trvalý i dočasný, 13 dětem. Nejdříve měla v trvalé péči dvě děti. Ty časem odrostly a tak se rozhodla stát přechodnou pěstounkou. Rukama jí prošlo osm dětí, devátá holčička se k ní nakonec vrátila společně se svými dvěma bratry a u Evy a jejího manžela Lea zůstaly všechny tři děti v dlouhodobé péči.

Na svých toulkách Slovenskem potkal Dalibor před lety svou ženu. Z chudé osady si jí  a jejího dvouletého synka přivezl do Čech, kde se rozhodli žít a založit rodinu. Příběh může působit jako z filmu Pretty Woman, ale život není film a konce nemívají vždy happy end.

Manželé Krejčíkovi jsou pěstouny již 17 let. O první dítko přišli a tak uvažovali o adopci, pak ale Bohunka otěhotněla a narodily se jim dvě dcerky. Poté zvažovali dítě třetí a manžel přišel s návrhem, že by se vrátili k původní myšlence, dítě adoptovat