Přihlášky na střední školy

Aliance náhradních rodin se ptá za vás:

jak je ošetřený způsob přihlášení dítěte v pěstounské péči na střední školy, kdy pěstoun má rozšířené pravomoci dané soudem a jak to vypadá s dětmi, které jsou v poručnické péči. Dle informaci https://www.prihlaskynastredni.cz/rodice-zaci.html je uvedeno – Přihlásíte se do systému, ten je napojen na registr obyvatel, díky kterému uvidíte seznam svých dětí, ze kterých vyberete to, které chcete přihlásit.

Odpověď Cermatu:

v takovém případě se bude osoba přihlašovat online, bez ověřené elektronické identity, tzn. pořídí se výpis z přihlášky.

Odpověď MŠMT:

původně byl předpoklad, že by mohly být v systému i tyto děti, aktuálně nám to však nebylo registrem obyvatel povoleno. Tedy dítě pravděpodobně nebude systémem nabízeno, ale bude možné jej doplnit manuálně (vyplnit rodné číslo a na základě toho se doplní ostatní údaje) a zároveň je potřeba do systému nahrát kopii rozhodnutí soudu.

  • Odpovědi nejsou úplně totožné! Prosíme tedy o informaci, jak se přihlášky dětí v náhradce budou dařit a zda budete mít všechny výhody elektronické příhlášky.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.